Дослідники з Оломоуцького археологічного центру виявили в чеському районі Длугоніце велике кельтське кремаційне кладовище, датоване III-II століттями до нашої ери, пише Успіх in UA.
Кельтське кремаційне кладовище, віднесене до культурного періоду “Ла Тен”, налічує 33 поховання, що робить його найбільшим похованням такого типу, коли-небудь виявленим на території Чехії. За словами дослідників, це місце унікальне, оскільки в подібних похованнях у регіоні зазвичай трапляються скелетовані рештки, а не сліди кремації, повідомляє vsviti.
Найвизначнішим є поховання воїна з залізним мечем у шкіряних піхвах і дерев’яним руків’ям та списом, що вказує на його елітний статус. В інших могилах виявлено простіші поховальні предмети: керамічні посудини, бронзові пряжки та залізні знаряддя праці.
Слов’янські поховання належать до часів Великої Моравської імперії та влаштовані відповідно до християнських звичаїв: тіла орієнтовані на захід, укладені на спині, з руками вздовж тулуба.
Читайте також: Поряд з Арктикою знайшли велике 6500-річне кладовище
Особливу увагу привернула подвійна слов’янська могила із похованням жінки на спеціальній дерев’яній підставці. Поруч знайдено керамічну посудину та набір інструментів, зокрема долото і залізний серп із дерев’яним руків’ям.
Залишити відповідь