Петиція із закликом залишити дубляж українською зібрала необхідну кількість голосів

Петиція із закликом залишити дубляж українською зібрала необхідну кількість голосів

Петиція із закликом залишити дубляж українською зібрала необхідну кількість голосів всього за п’ять днів, пише Успіх in UA.

Так, її підписали 25 тисяч осіб.

Варто зазначити, що згадана петиція була розміщена на сайті Президента України 4 липня. Її автор – Павло Скороходько. Він закликав Володимира Зеленського переглянути законопроєкт “Про застосування англійської мови в Україні”. Особливу увану Павло просить приділити положенню, у якому зазначається, що частка фільмів, які демонструються мовою оригіналу, у 2025 році становитиме 50%, у 2026 – 75%, а з 2027 – 100%.

“В Україні дубляж вже давно став окремим культурним явищем і частиною культурного надбання. Його скасування, хай поступове, неминуче призведе до значного зменшення популярності української мови, оскільки саме дубляж свого часу сприяв її значній популяризації”, – зауважує автр петиції.

Читайте також: Український фільм “Степне” змагатиметься за головну нагороду на кінофестивалі у Швейцарії

Павло вважає, що через запропоновані нововведення кількість глядачів у кінотеатрах зменшиться, а показники піратства у кіноіндустрії суттєво зростуть. Тож він пропонує збільшити кількість сеансів мовою оригіналу з українськими субтитрами, водночас залишити дубляж українською, аби в потенційного глядача було право вибору.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *