У розумніших порід собак об’єм мозку виявився меншим, що може свідчити, що розмір мозку не завжди вказує на розвиненість розумових здібностей, пише Успіх in UA.
Так у службових собак, які виконують складні завдання, відносний об’єм черепної коробки виявився меншим, ніж у собак декоративних порід. Натомість збільшення об’єму мозку пов’язали з такими рисами, як агресивність і тривожність. Ці результати можуть знайти застосування у виведенні нових порід і дресуванні.
Науковці використовували дані про об’єм мозку 1682 собак 172 різних порід, а також про функції породи, схильність до дресування та риси поведінки. Як виявилося, породи з різними функціями мають різний об’єм мозку відносно маси тіла. Так собаки-компаньйони, такі як чихуахуа, пуделі та шпіци, мали найбільший відносний об’єм мозку, повідомляє nauka.ua.
Водночас собаки, що беруть участь в охороні чи порятунку людей, як мастифи, ротвейлери та ретривери, мали найменший відносний об’єм мозку, попри необхідність використовувати широкий спектр розумових здібностей для виконання службових завдань.
Читайте також: Науковці з’ясували, хто розумніший – собака чи вовк
Так само менший об’єм мозку мали собаки, що краще піддавалися дресуванню. Результати дослідження можуть краще пояснити відмінності між породами собак та призвести до розробки ефективних методів дресування для окремих порід.
Залишити відповідь