Науковиця розповіла, як насправді був влаштований побут піратів у давнину

У Великобританії на дні моря археологи шукають старовинне місто піратів


Всупереч сформованому іміджу, пірати не були анархічними і нерозбірливими у здобичі, а в деяких їхніх суспільствах навіть зароджувалася якась подоба демократії, пише Успіх in UA.

У сучасному світі, сповненому стереотипів і голівудського пафосу, історики занурюються в напрочуд організований світ піратів. Нам варто забути про хаотичних кіношних бійців і наброди анархічних головорізів; пірати ретельно створювали суспільство на борту своїх кораблів, доповнене зводом правил, відомим як “Кодекс пірата”.

Ці кодекси були не просто химерними казками, каже історик Ребекка Саймон. Деякі з них, як, наприклад, кодекси піратів Неда Лоу і Бартолом’ю Робертса, були задокументовані й опубліковані, визначаючи повсякденне життя і управління у відкритому морі, повідомляє focus.ua.

Ці кодекси визначали все — від посадових обов’язків до розподілу здобичі, доводячи, що навіть у беззаконні є порядок і почуття справедливості. Ця демократія поширювалася на обрання і навіть зміщення капітанів, створюючи дивовижну систему стримувань і противаг серед злодіїв.

Демократичні нахили піратів поширювалися і на розподіл здобичі. Всупереч поширеній думці, їхньою метою було не лише золото та коштовності, а й практичні товари, які вони могли продати. Їхні кораблі були спільнотами, які цінували справедливість і рівні можливості, що різко контрастувало з жорсткою класовою системою на суші, каже Саймон.

Однак життя пірата не позбавлене сучасних помилок. Знаменитий “піратський акцент” і їхнє сумнозвісне вбрання були скоріше вигадкою, аніж фактом, який сформувався в результаті багатовікових розповідей.

І хоча в попкультурі переважають розповіді про закопані скарби і яскраве піратство, реальність була більш заснована на виживанні та опортунізмі.

Саймон також проливає світло на менш відомі аспекти життя піратів, як-от видобуток черепах заради їхньої поживної цінності та рідкісне дотримання свят, таких як Різдво. Дивно, але їжа і харчування були важливими питаннями, причому пірати цінували певні продукти за їхню передбачувану користь для здоров’я.

Її книжка розповідає про кінець Золотого століття піратства, що пояснюється посиленням військово-морського патрулювання, зменшенням підтримки колоній і появою каперства як більш стабільної та легальної альтернативи.

Читайте також: Вчені з’ясували, навіщо пірати носили сережки у вухах

Піратське життя було недовгим і ризикованим, але на коротку мить воно дало змогу зазирнути у світ, де навіть безправні люди могли віднайти удачу й подобу рівності у відкритому морі.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *