Астрономи виявили, що стародавній індуїстський текст “Рігведа” містить згадку про сонячне затемнення, яке відбулося приблизно 6000 років тому, пише Успіх in UA.
Це робить його найдавнішим відомим описом затемнення.
“Рігведа” була зібрана близько 1500 року до н.е. і складається з висловів та гімнів різних релігійних і філософських шкіл. Хоча більшість подій у тексті сучасні часу його написання, деякі згадки сягають набагато глибше в минуле, повідомляє liga.net.
Наприклад, в тексті описано, де було Сонце під час весняного рівнодення. Ці згадки дозволили астрономам визначити, що Сонце під час рівнодення було у сузір’ї Оріона приблизно в 4500 році до н.е., що вказує на те, що текст описує події, які відбулися задовго до його створення.
Двоє астрономів, Маянк Вахія з Інституту фундаментальних досліджень Тата у Мумбаї та Міцуру Сома з Національної астрономічної обсерваторії Японії, вважають, що вони знайшли в тексті згадки про стародавнє затемнення.
У тексті затемнення описується як темрява, що “проколює” Сонце, а також згадуються злі істоти, які позбавили Сонце його “магічних властивостей”. Ці описи відрізняються від пізніших індуїстських міфів про затемнення, що підтверджує їх стародавнє походження.
Читайте також: Вчені виявили космічний об’єкт, яскравіший за Сонце у 500 трильйонів разів
Завдяки цим описам астрономи змогли звузити часові рамки можливого затемнення до двох дат: 22 жовтня 4202 року до н.е. або 19 жовтня 3811 року до н.е.
Залишити відповідь