Науковці визначили, як динозаври нейтралізували токсини в своїх організмах

Вчені виявили новий вид динозавра з рекордно малими кінцівками віком 70 млн років


Палеонтологи виявили в Польщі свідчення того, що перші травоїдні динозаври-зауроподи їли деревне вугілля, яке виникало в лісах після пожеж, що, ймовірно, допомагало їм нейтралізувати рослинні токсини в їжі, пише Успіх in UA.

«У нас пішло близько 25 років на збір тих викопних матеріалів, які ми використовували під час проведення цього дослідження, і об’єднання цих відомостей у єдину цілісну картину. Завдяки цьому ми вперше вивчили біологію перших динозаврів Землі, спираючись на їхні дієтичні вподобання. Цей аналіз приніс багато несподіваних відкриттів», – пояснив науковий співробітник Уппсальського університету (Швеція) Ґжеґож Недзведзкий, чиї слова наводить пресслужба вишу.

Недзведзкий і його колеги провели поки що наймасштабніше дослідження дієти ранніх хижих і травоїдних динозаврів, які населяли територію сучасної Східної Європи наприкінці Тріасової ери та на початку Юрського періоду, близько 230-200 млн років тому. За цей час Земля пережила кілька різких і дуже сильних змін клімату, які призвели до радикальної перебудови сухопутних і морських екосистем початку мезозойської ери, повідомляє sat.net.ua.

Палеонтологів давно цікавить те, як динозаври пристосувалися до цих змін клімату, які призвели до зникнення більшості великих видів звіроящерів, що домінували на Землі в попередні геологічні епохи. Для отримання відповіді на це питання Недзведзкий і його колеги зібрали на території Польщі близько п’яти сотень залишків перетравленої динозаврами динозаврів їжі та за допомогою цих знахідок простежили за тим, як змінювався раціон ящерів з плином часу.

Проведений дослідниками аналіз показав, що один із секретів успіху динозаврів міг полягати в тому, що їхні перші травоїдні представники володіли більш різноманітною дієтою, ніж звіроящери, які конкурували з ними. Зокрема, вчені виявили, що предки зауроподів, довгошиїх гігантських динозаврів, поїдали не тільки насіннєві папороті, а й гінкго, а також стародавні аналоги саговників та інших голонасінних рослин.

Читайте також: Науковцям вдалося відтворити крик динозавра

На додаток до цього, дослідники виявили, що перші зауроподи також періодично поїдали деревне вугілля, яке, ймовірно, виникало в стародавніх лісах після стихійних пожеж. Як припускають учені, це допомагало стародавнім ящерам витрачати менше енергії на нейтралізацію токсинів рослин, що давало їм додаткові конкурентні переваги порівняно з останніми травоїдними звіроящерами, підсумували дослідники.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *