Приблизно 200-160 тисяч років тому на території сучасного Північного Китаю проживала група ранніх гомінідів із доволі майстерними навичками в полюванні та виготовленні одягу, пише Успіх in UA.
Наші далекі родичі вбивали диких коней списами, шили накидки зі шкір, щоб пережити місцеві суворі зими, і особливо вирізнялися великими черепами з великими зубами. Останній пункт і зацікавив учених з Гавайського університету в Маноа, повідомляє sat.net.ua.
Як заявив професор антропології Крістофер Бе, зуби знайдених Homo juluensis мають неймовірну схожість з іншою групою архаїчних людей – загадковими денисівцями, вперше виявленими в Сибіру 2008 року. Ба більше, у вчених навіть є підстави вважати, що всі згадані гомініди належать до одного спільного виду.
Доказом цьому послужило порівняння накусочних майданчиків, де верхня і нижня щелепа стикається під час жування – вони практично ідеально збігаються.
Читайте також: Науковці дослідили групи крові неандертальців та денисовців
«Одна з речей, яка завжди виділяла моляри Денисівської людини, – це їхній великий розмір. Тим часом зуби Homo juluensis із Сюйцзяяо, що належать нашому зразку, теж досить великі», – заявив Крістофер Бе, професор антропології Гавайського університету в Маноа.
Залишити відповідь