Вчені з Кафедри генетики та мікробіології Барселонського університету провели експерименти, які показали, що при замочуванні пакетиків у гарячій воді виділяється велика кількість частинок пластика, пише Успіх in UA.
Відкриття викликало тривогу в фахівців, адже пластик може потрапляти в організм людини. Результати дослідження показали, що чайні пакетики з поліпропілену, нейлону-6 та целюлози можуть виділяти від 8 мільйонів до 1,2 мільярда частинок на мілілітр.
Дослідниця Альба Гарсія підкреслила важливість нових методів для глибшого розуміння впливу мікропластику на здоров’я людини. Вперше вчені дослідили, як ці частинки взаємодіють із клітинами кишківника. Експерименти показали, що клітини, які виробляють слиз, поглинають найбільше мікро- та нанопластика. Цікаво, що ці частинки навіть проникають у ядро клітини, де зберігається генетичний матеріал, повідомляє tsn.ua.
“Це відкриття підкреслює ключову роль кишкового слизу у поглинанні цих забруднюючих речовин і вимагає додаткових досліджень довгострокових наслідків для здоров’я від впливу мікропластику. Дослідники наголошують на важливості створення стандартизованих методів тестування для оцінки забруднення пластиковими матеріалами, що контактують з їжею”, – йдеться в статті.
Читайте також: Вчені встановили, як кофеїн впливає на мурах
Експерти закликають до розробки нормативних актів для зниження рівня пластикового забруднення в харчові продукти, щоб захистити громадське здоров’я. У контексті зростаючого попиту на зручні і готові до споживання продукти, вирішення цієї проблеми стає все більш актуальним.
Залишити відповідь