Вчені, можливо, зрозуміли, як у найбільших живих наземних тварин Землі з’явилися хоботи, пише Успіх in UA.
Виявилося, до розвитку хоботів у слонів призвів екологічний та біологічний тиск.
Вчені порівняли три основні сімейства слоноподібних ссавців у північному Китаї, які жили близько 11–20 млн років тому. Вони досліджували, як фізіологія цих груп відрізнялася залежно від своїх стратегій харчування та екосистем, повідомляє cikavosti.com.
До складу груп входили Amebelodontidae, Choerolophodontidae та Gomphotheriidae — три різні лінії gomphotheres, предкова група живих слонів.
Команда вчених проаналізувала зубну емаль цих трьох типів ранніх слонів, щоб отримати нові підказки про їхні звички у харчуванні та середовищі, в якому вони жили.
Вони виявили, що Choerolphontidae, здавалося, жили у відносно закритому середовищі, такому як ліси. А ось група Amebelodontidae поширилася на більш відкриті житла, такі як луки. Схоже, що Gomphotheriida жили в місцях проживання, які були десь посередині.
Читайте також: Вчені знайшли рештки доісторичної тварини, яка важила як 10 африканських слонів
Вчені поєднали ці результати з математичним моделюванням руху щелепи цих трьох вимерлих видів.
Їхні щелепи пристосувалися, щоб чинити тиск у напрямках вгору і вниз, а не вперед або назад, ефективно прорізаючи горизонтальне листя. Дослідники припустили, що їхні хоботи були відносно примітивними та незграбними, а потім еволюціонували у ті, які є у сучасних слонів.
Залишити відповідь