Єгипет вважається найстарішою країною світу, заснованою приблизно у 3150 році до нашої ери з початком правління фараона Нармера, пише Успіх in UA.
Кордони та уряди постійно змінювалися, тож іноді нація з багатою та довгою історію може мати молоду державність. До прикладу, як Україна, яка відновила свою незалежність у 1991 році. Тож це доволі суперечливе питання і все залежить від того, за якими критеріями вимірювати вік країни
Навряд історики колись дійдуть згоди щодо однієї “найстарішої країни”. Однак якщо орієнтуватися на задокументовану історію правління цивілізацій у межах територій, подібних до кордонів сучасних країн, то найстарішою державою можна вважати Єгипет, повідомляє 24tv.ua.
Так, Єгипет є найстарішою країною світу, якщо прийняти дату його заснування в 3150 році до нашої ери. Це орієнтовний початок правління фараона Нармера, який був першим царем першої династії Єгипту, і кінець стародавнього Єгипту.
Палета Нармера, яка відображає сцени з життя фараона, говорить про те, що саме Нармер об’єднав Верхній і Нижній Єгипет.
“Незалежно від того, чи справді Нармер об’єднав Єгипет, “Палітра” датується “саме тим періодом, коли Єгипет вперше став об’єднаною, могутньою, багатою та грамотною державою”, – писав історик Роберт Дж. Венке в Оксфордській енциклопедії стародавнього Єгипту.
Читайте також: В Ізраїлі знайшли 1500-річний візантійський монастир
Загалом Єгипет називають колискою прадавньої цивілізації, адже він має одну з найдавніших історій у світі.
Стародавній Єгипет був одним із перших центрів ранньої писемності, сільського господарства, урбанізації, організованої релігії та центрального уряду.
Залишити відповідь