Науковці встановили, як останки затонулих кораблів випливають на довкілля

Науковці встановили, як останки затонулих кораблів випливають на довкілля


На борту тисяч затонулих кораблів перебувають величезна кількість нафти, боєприпаси і токсичні метали, а отже, загроза сильного забруднення довкілля є реальною, попереджають учені, пише Успіх in UA.

На дні океанів і морів перебуває понад 8500 затонулих кораблів, які залишилися після двох світових воєн. На їхньому борту знаходяться сотні мільйонів тонн нафти, боєприпаси, токсичні важкі метали і навіть хімічна зброя.

Багато десятиліть конструкції затонулих кораблів руйнувалися і збільшували ймовірність раптових викидів токсичних речовин у морське середовище. Зміна клімату тільки посилює ризик забруднення світового океану, адже підвищення температури води прискорює руйнування затонулих кораблів, повідомляє focus.

За словами Фрейзера Стерта з Університету Саутгемптона, Велика Британія, загрозу для морського середовища становлять не тільки кораблі, затонулі під час двох світових війн, а й інші кораблі, які затонули пізніше. Але загроза від затонулих кораблів існує не тільки частка морів і океанів, а й для людей, що живуть поблизу.

Науковці встановили, як останки затонулих кораблів випливають на довкілля

Як показують дослідження, кількість затонулих кораблів, які руйнуються на дні, викликає сильне занепокоєння, каже Стерт. Але тільки 23% дна світового океану добре вивчені, а тому вважається, що ще багато затонулих кораблів не виявлено. Також учені поки що не можуть точно оцінити масштаб загрози, яку вони становлять для людей і навколишнього середовища. Але передбачається, що вона дуже велика.

Точне визначення того, де саме на морському дні може перебувати затонулий корабель, а також того, як його обстежити й оцінити його ризик, не є простим завданням, каже Стерт. Дослідження показують, що ще приблизно 60% затонулих кораблів належить виявити і точно оцінити вплив їхнього дозволу на навколишнє середовище.

Науковці встановили, як останки затонулих кораблів випливають на довкілля

Читайте також: Біля берегів Колумбії знайшли стародавній затонулий скарб

Більшість затонулих кораблів, що викликають найбільшу заклопотаність, являють собою металеві або металодерев’яні конструкції. Сталь у цих затонулих кораблях повільно руйнується, збільшуючи ймовірність забруднення океанів і морів. З іншого боку, діяльність людини впливає на морське дно і може фізично порушити або змінити динаміку місць корабельних аварій.

За словами Стерта, поки що проблема затонулих кораблів є невирішеною, але потрібно вживати заходів, поки не стало надто пізно. До кінця екологічні ризики, створювані затонулими суднами на дні океану, і те, як він змінюється з часом, до кінця не вивчені. Але це проблема, яку можна вирішити.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *