Науковці відтворили зовнішність предка неандертальців

Науковці відтворили зовнішність предка неандертальців


Вченим вдалося реконструювати зовнішній вигляд предка неандертальців, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці world_of_archeology в Instagram.

Ця людина жила на півдні Франції 450 тис. років тому і, ймовірно, була предком неандертальців.

Печера Араго знаходиться неподалік міста Тотавель. Вхід у печеру відкривається на висоті 80 м над річкою. Про те, що в печері знаходяться кістки давніх тварин, уперше повідомив ще 1828 року французький геолог Марсель де Серр.

Археологічні розкопки розпочалися 1963 року. У шарах печери було знайдено багато кам’яних знарядь. Перші людські кістки виявив у печері археолог Анрі де Люмле в 1964 році, а 22 липня 1971 він знайшов людський череп Араго 21. Череп тотавельської людини був сильно роздроблений. Його відновили, використавши частини черепа Араго 21 та тім’яної кістки Араго 47.

Череп визначили як такий, що належить місцевому підвиду людини прямоходячої – Homo erectus tautavelensis, але пізніше фахівці віднесли Араго 21 до вигляду Homo heidelbergensis – європейському предку неандертальців.

Вік верств печери, містять знаряддя – від 550 до 400 тис. років. Шару з людськими кістками 450 тис. років.

Череп низький і довгий, лоб похилий, надбров’я масивне, обличчя низьке і сильно виступає, носові кістки широкі та сплощені, верхня щелепа широка та важка. Об’єм мозку – 1166 куб см.

До 2014 року з шарів печери Араго було вилучено загалом 148 людських кісток, у тому числі 123 зуби, 5 щелеп, 9 кісток верхніх кінцівок та 19 кісток нижніх кінцівок. Загалом знайдено залишки 60 індивідів, від немовлят до людей віком понад 40 років.

Читайте також: Вчені з’ясували, як неандертальці опалювали свої печери

Судячи з кісток тварин, мешканці печери полювали на оленів, ланів, коней, бобрів та інших тварин. Ці люди використовували ашельські знаряддя – скребки та рубала. Цікаво, що аж до шару віком 400 тис. років у печері немає слідів використання вогню.

Деякі людські кістки, зважаючи на все, були роздроблені, на їх поверхні є характерні сліди від знарядь, що може говорити про канібалізм. Можливо, жителі печери вживали в їжу людські мізки та язик, а також людське м’ясо та кістковий мозок.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *