Науковці відтворили зовнішність Діви Марії

Науковці відтворили зовнішність Діви Марії


Художник за допомогою ШІ створив досить реалістичне зображення Діви Марії, показавши її підлітком з довгим чорним волоссям, карими очима і більш смаглявим кольором обличчя, пише Успіх in UA.

Обличчя Діви Марії Гваделупської реконструював художник Мігель Анхель Оманья Рохас із Мексики. Технологія на основі ШІ витратила тижні на аналіз зображень Марії, вивчаючи кожну деталь в її образі.

Автор реконструкції каже, що результати його роботи дають змогу “нарешті побачити, який вигляд найвідоміша жінка мала в реальному житті”, повідомляє focus.ua.

Попри те, що Марія була з Середнього Сходу, її зовнішність змінили, щоб вона більше відповідала європейському образу.

“Марія є символом справедливості. У наші дні її образ уособлює людей, які виступають проти гноблення”, — каже письменник Пет Мора.

Християни вірять, що образ Марії чудесним чином з’явився на плащі ацтека Хуана Дієго, який навернувся в християнство. Ця реліквія досі виставлена на загальний огляд у базиліці Богоматері Гваделупської в Мехіко. Саме на цьому зображенні було засновано останню реконструкцію обличчя Діви Марії.

Науковці відтворили зовнішність Діви Марії

Система штучного інтелекту змогла ідентифікувати ключові особливості обличчя Марії, як-от структуру обличчя, тон шкіри та інше, щоб відтворити реалістичний знімок. Далі ШІ використовував попередні моделі, яких було навчено на великих наборах людських облич і даних про їхні тіла.

Читайте також: Вчені реконструювали зовнішність знатної представниці цивілізації інків

Автор реконструкції використовував у своїй роботі базу даних з реальними людськими рисами, щоб ШІ знайшов відповідності, а потім синтезував реалістичне зображення.

Наприкінці шкірі та волоссю Марії додали реалістичні текстури, що пожвавило образ.

“Це найбільш наближене зображення, яке зміг зробити штучний інтелект”, — підсумував Оманья Рохас.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *