Науковці відтворили аромат, який використовували давні єгиптяни під час муміфікації

Науковці відтворили аромат, який використовували давні єгиптяни під час муміфікації


Вчені змогли відтворити аромат, який використовувався під час муміфікації Сенетней – годувальниці фараона Аменхотепа II, пише Успіх in UA.

Для відтворення аромату використовували залишки бальзаму, знайдених в двох глечиках в єгипетській Долині Царів понад століття тому. Так званий “аромат вічності” колись вважався придатним для давньоєгипетської знатної жінки.

До складу парфуму входили бджолиний віск, рослинна олія і деревна смола. Саме ці інгредієнти використовувалися понад 3500 років тому під час муміфікації жінки на ім’я Сенетней, повідомляє unian.ua.

Як повідомляється, унікальний запах був знову розроблений з використанням передових аналітичних методів, що дозволяють відокремлювати хімічні речовини і визначати, з чого вони створені.

Читайте також: Вчені знайшли 3500-річний медичний папірус із “рецептом” муміфікації

Вчені встановили, що бальзами були виготовлені з суміші бджолиного воску, рослинної олії, жирів, бітуму, бальзамічного речовини і декількох смол. Завдяки цьому вчені також простежили і торгові шляхи Стародавнього Єгипту. Наприклад, смола модрини, що використовується в бальзамах, ймовірно, походить з Північного Середземномор’я, а наявність смоли даммарового дерева свідчить про доступ до інгредієнтів з Південно-Східної Азії.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *