Науковці створили пристрій для читання думок

Науковці створили пристрій для читання думок


Дослідники розробили революційний мікрочип, який здатний перетворювати нейронну активність мозку у текст, пише Успіх in UA.

Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп’ютер (MiBMI), пропонує суттєвий прорив у сфері нейротехнологій, особливо для людей із серйозними моторними порушеннями.

На відміну від відомого чипа Neuralink, який має розміри приблизно 23×8 мм і потребує встановлення 64 електродів у мозок, MiBMI складається всього з двох тонких чипів загальною площею 8 мм². Пристрій є не лише меншим, а й більш енергоефективним і мінімально інвазивним. У той час як Neuralink передає дані на зовнішній пристрій для обробки, MiBMI обробляє їх прямо на місці, у реальному часі, повідомляє amp.one.

MiBMI моніторить електричну активність мозку і, використовуючи специфічні нейронні маркери, перетворює цю активність у текст. Коли людина уявляє написання певної літери, відповідні нейронні маркери активуються. Мікрочип зчитує ці маркери і перетворює їх на текст із точністю до 91%.

Розробники впевнені, що новий чип має величезний потенціал для поліпшення комунікаційних можливостей людей, які страждають на порушення моторних функцій.

«Це досягнення наближає нас до практичних імплантованих рішень», — зазначає Махса Шоаран, керівник Лабораторії інтегрованих нейротехнологій EPFL.

Хоча MiBMI ще не тестувався у живих умовах, попередні експерименти з реальними нейронними записами демонструють обнадійливі результати.

Читайте також: Вчені створили бездротовий зарядний пристрій, який можна вшити під шкіру

Дослідження EPFL відкриває нові можливості для розробки технологій, які допоможуть людям з обмеженими можливостями спілкуватися, використовуючи лише силу думки.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *