Дослідники з Університету Халіфа, Саудівська Аравія, працюючи з регіональними та міжнародними колегами, вивчили єменську ДНК, щоб з’ясувати, як міграції з Леванту, Аравії та Східної Африки сформували сучасний єменський генофонд, пише Успіх in UA.
У дослідженні під назвою “Міграція людей з Леванту та Аравії до Ємену з часу останнього льодовикового максимуму” дослідники проаналізували 46 повних геномів і 169 масивів генотипів єменських людей, а також 351 порівняльний масив генотипів сусідніх популяцій.
Фахівці спеціально шукали сигнали міграції з Леванту, Ірану та давніх торговельних партнерів, а також наявність генетичних ознак поза Африкою, повідомляє unn.
У гаплогрупах Y-хромосоми по батьківській лінії домінувала J1, маркер, пов’язаний з Південно-Західною Азією, що вказує на давні зв’язки з Левантом і Аравією по чоловічій лінії.
Гаплогрупи мітохондріальної ДНК виявили значний африканський матрилінійний вплив.
Читайте також: У Саудівській Аравії збудують підземелля майбутнього
Майже одна третина єменських зразків несуть специфічні для Африки гаплогрупи мтДНК, такі як L2a1, найпоширеніший гаплотип в Африці на південь від Сахари. Це говорить про потужний дрейф генів через жіночих осіб зі Схдної Африки до Ємену.
Залишити відповідь