Науковці розкрили таємницю підводного загубленого міста Йонаґуні

Науковці розкрили таємницю підводного загубленого міста Йонаґуні


Вчені розгадали загадку японського пам’ятника Йонаґуні, пише Успіх in UA.

Він був виявлений місцевим дайвером, який досліджував південні японські острови Рюкю в пошуках акул ще у 1986 році, повідомляє 2plus2.ua.

Кажуть, що дайвер помітив низку майже ідеально висічених сходинок з прямими краями на глибині 25 метрів під поверхнею. Вважається, що цьому пам’ятнику, який має форму прямокутника та схожий на піраміду, понад 10 000 років, але його походження залишається невідомим. Однак деякі люди вважають, що це залишки давно втраченої тихоокеанської цивілізації, можливо, побудованої японським доісторичним народом Джомон, що датується ще 12 000 роком до нашої ери, тому люди називають це японською Атлантидою.

Науковці розкрили таємницю підводного загубленого міста Йонаґуні

Окрім прямих ліній, на деяких скелях є вирізьблені ієрогліфічні позначки, які ще більше вказують на те, що це рукотворна споруда. Масаакі Кімура, морський геолог з Університету Рюкю, пірнав на місці, щоб виміряти та нанести на карту його утворення протягом майже двох десятиліть, і він переконаний, що це залишки затонулого міста. Він також зазначив, що на місці виявлено невеликі стоянки, кераміку, кам’яні знаряддя праці та вогнища.

«Найбільша споруда виглядає як складна, монолітна, ступінчаста піраміда, яка піднімається з глибини 25 метрів», – сказав Кімура на науковій конференції.

Науковці розкрили таємницю підводного загубленого міста Йонаґуні

Читайте також: Науковці знайшли джерело легенди про Атлантиду

Однак деякі прихильники теорій змови натомість вважають, що підводне місто є результатом діяльності прибульців. Інші мають власну думку про Йонаґуні. Доктор Роберт Шох вважає, що Йонаґуні є природним явищем, і стверджує, що якби місто було створене людиною, воно було б до Льодовикового періоду. Хоча Кімура стверджував, що виявив руїни замку, арочні входи, п’ять храмів, принаймні один великий стадіон і вузькі проходи, доктор Шох стверджує, що «сходинки» піраміди є просто результатом ерозії.

«Жодна частина пам’ятника не складається з окремих скельних блоків, які були встановлені на певне місце. На поверхні природні хвилі та припливи відповідають за ерозію та видалення пісковиків таким чином, що залишаються дуже правильні східчасті та терасові структури», – сказав він.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *