До національного природного парку “Тузлівські лимани”, що на Одещині, прилетіли галагази, пише Успіх in UA.
Їх чисельність зараз налічує понад 30 тисяч особин.
За словами еколога Івана Русєва, найбільш чисельними на лиманах Причорномор’я зараз є качки таких видів, як галагази, попелюхи, чернь чубата, мала чірянка та крижень. Галагази далеко не відлітають від місць гніздування – Причорноморських лиманів. Чисельність галагазів зараз в НПП «Тузлівські лимани» – більш 30 тисяч тільки на двох лиманах Шагани та на південної частині Алібея. В Україні галагаз гніздовий на Азово-Чорноморському узбережжі і залітний іноді на решті території птах, повідомляє журнал “Тваринництво сьогодні” у Facebook.
Чисельність галагазів на лиманах зараз повністю залежить від наявності корму. Раціон галагаза складається переважно з поживи тваринного походження. Харчується дрібними ракоподібними, молюсками, і взимку в невеликій кількості вживає в їжу вегетативні частини рослин і водорості. Чималу частку складають рачки артемії (Artemia salina) і личинки деяких двокрилих. Але найбільша доля в його їжі зараз це тони червоного мотиля (див. фото). Галагаз часто борознить каламутні мулисті узбережжя лиманів – витягує шию і повертає її вправо-вліво, пропускаючи через дзьоб весь намул. На внутрішніх водоймах здобуває поживу на плаву, але на відміну від більшості качок, все одно не пірнає. Галагаз – довірливий і естетично привабливий птах, справжня перната прикраса Тузлівських лиманів.
Читайте також: На Одещину прилетіла рекордна кількість рожевих фламінго
Спостереження за галагазом навіть увійшли у відому книгу нобелевського лауреата Конрада Лоренца, присвячену агресії – інстинкту боротьби проти побратимів по виду. Хоча шлюбні ігри і бійки у галагазів спостерігаються щороку, партнери зберігають вірність один одному упродовж всього життя.
Статева зрілість у самок настає на другому році, у самців у віці більше трьох років. Між самцями нерідко трапляються сутички за право на територію. Цікавим є той факт, що гніздо галагази часто роблять у норі. Часто використовуються старі норі ссавців – шакалів, лисиці, борсука.
Залишити відповідь