На нічному небі спалахне нова зірка

На нічному небі спалахне нова зірка


Спостерігачі за зірками та астрономи по всьому світу продовжують вдивлятися в сузір’я Полярної корони, що за 3 000 світлових років від Землі, де, як очікується, давно згасла зірка знову спалахне в результаті вибуху, настільки потужного, що ненадовго зрівняється за блиском з Полярною зіркою, пише Успіх in UA.

Востаннє зоряне тіло спалахувало майже 80 років тому і не спалахуватиме ще 80 років, що робить цю подію майже єдиною у своєму роді.

Уже зараз зоряний залишок, білий карлик під назвою T Полярної Ведмедиці, який живиться матеріалом від сусідньої червоної гігантської зорі, виявив промовистий спад яскравості, який «знаходиться прямо на вершині» того, що передував його попередньому спалаху в 1946 році. Астрономи ще не знають напевно, що викликає цей спад, але кажуть, що це лише питання часу, коли наднова втамує свій голод і вибухне вражаючою надновою, повідомляє portaltele.com.ua.

«Ми знаємо, що вона вибухне — це дуже очевидно», — сказав Едвард Сіон, професор астрономії та астрофізики в Університеті Вілланова в Пенсильванії.

Ця визначна подія є святом не лише для любителів спостереження за небом. Астрономи виділили дорогоцінний час на борту безлічі наземних і космічних телескопів, щоб каталогізувати кожну можливу деталь, щоб дізнатися більше про наднові, динаміка яких залишається туманною завдяки лише кільком спалахам, зареєстрованим протягом десятиліть. T Coronae Borealis, або скорочено T Cor Bor, належить до елітного клубу з десяти періодичних наднових, відомих у Чумацькому Шляху, нашій рідній галактиці, і пропонує астрономам рідкісний шанс уважно вивчити зоряний труп, який поглинає речовину до такої міри, що вона прогинається і вибухає, викликаючи сильний вибух.

За словами астрономів, знання, отримані під час цієї події, з часом стануть основою для моделей роботи зірок.

Читайте також: Вчені виявили аномальну зірку, пов’язану з розвиненими інопланетними цивілізаціями

Космічний гамма-телескоп НАСА «Фермі» спостерігає за Т Кор Бора щодня — і здебільшого кожні кілька годин. Як тільки наднова спалахує, гамма-випромінювання різко зростає разом з аналогічним стрибком яскравості наднової, що дозволяє астрономам розшифрувати, наскільки гарячою стає речовина невдовзі після спалаху і як швидко вона відлітає від білого карлика. Астрономи також прагнуть дізнатися більше про те, як ударні хвилі будуть проноситися в космосі в наступні моменти після вибуху, специфіка яких не дуже добре вивчена.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *