На Місяці знайшли земну воду

На Місяці знайшли воду


Донедавна більшість науковців вважала, що місячна вода має два джерела походження: частина була доставлена кометами, а більша частина утворилася на самому Місяці під дією частинок сонячного вітру, пише Успіх in UA.

Проте нещодавнє дослідження змусило планетологів переглянути цю теорію.

Науковці з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) та Единбурзького університету (Велика Британія) дослідили дев’ять різних зразків, доставлених місіями “Аполлон-11”, “Аполлон-12”, “Аполлон-14” і “Аполлон-17”. Вони витягли воду з мінералів цього ґрунту шляхом нагрівання до різних температур і порівняли її з водою в земних породах та метеоритах, повідомляє vsviti.com.ua.

Результати дослідження показали, що основна частина дослідженої місячної води за кисневими ізотопами найбільше схожа на воду в енстатитових хондритах – рідкісних метеоритах, що нагадують земну речовину.

Існує гіпотеза, що саме ці породи на початку історії Сонячної системи зробили величезний внесок у формування Землі та “принесли” їй більшу частину води.

Читайте також: Науковці визначили справжній вік Місяця

Це відкриття суперечить поширеній версії про утворення Місяця внаслідок катастрофічного зіткнення Землі з планетою розміром з Марс, згідно з якою вся вода з викинутої в космос речовини мала швидко випаруватися. Натомість результати дослідження підтримують альтернативну мультиімпактну теорію, за якою основна частина місячного матеріалу – це вибиті з Землі астероїдами уламки, які через меншу енергію ударів не розплавлялися і могли доставити на Місяць земну воду.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *