На Марсі виявили різнокольорові хмари

На Марсі знайшли частину космічного корабля інопланетян


Марсохід Curiosity вперше сфотографував унікальне атмосферне явище на Марсі – перламутрові хмари, які переливалися червоними, зеленими та синіми кольорами в променях заходу сонця, пише Успіх in UA.

Це відкриття було зроблено під час вивчення панорамних знімків, зроблених у 2019 та 2021 роках.

Атмосфера Марса на 95% складається з вуглекислого газу, решта – азот та аргон, з незначною кількістю водяної пари. На планеті вже спостерігалися сріблясті хмари на висоті до 90 кілометрів, але перламутрові хмари виявлено вперше, повідомляє vsviti.com.ua.

Дослідники проаналізували фотографії, зроблені Curiosity в кратері Гейла між травнем-червнем 2019 року та березнем-квітнем 2021 року. З панорамних знімків було створено мозаїку з кутом огляду 360°, яка показала, що хмари знаходилися на висоті понад 40 кілометрів.

На Марсі виявили різнокольорові хмари

Вчені встановили, що перисті хмари зустрічалися на висоті до 80 кілометрів, причому ті, що були вище 50-55 кілометрів, складалися переважно з сухого льоду (CO2). Зміна кольорів вказала на зростання розміру часток у хмарах приблизно з 0,75 до 1,2 мікрометра.

Читайте також: На Марсі виявили “павутину”, яка зберегла сліди прибульців

Також було виявлено сезонну закономірність появи перламутрових хмар – вони регулярно утворювалися після заходу Сонця на початку осені у південній півкулі. Дослідники планують провести нові спостереження з листопада 2024 по березень 2025 року та з жовтня по грудень 2026 року, щоб відповісти на невирішені питання про швидкість зміни частинок у хмарах та їх розміри.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *