На Марсі виявили “павутину”, яка зберегла сліди прибульців

На Марсі виявили "павутину", яка зберегла сліди прибульців


NASA виявило загадкові «павутини» поблизу екватора Марса, пише Успіх in UA.

На вивчення химерних структур, протяжність яких становить від 6 до 12 миль (від 9,6 до 19,3 км) відправили марсохід Curiosity.

Більш ніж за 10 років експедиції на Червоній планеті марсохід пройшов близько 20 миль (32,2 км) у пошуках слідів життя, яке, можливо, колись існувало на Марсі. До дослідження хребтів Curiosity, що нагадують павутину, розпочнеться 2025 року, повідомляє sat.net.ua.

На думку геологів, «павутини» – гігантські кристалізовані мінерали, подібні утворення можна зустріти й в печерах Землі. Наприклад, схожі візерунки сформувалися в «Печері вітрів» у Північній Дакоті (США). На Землі такі поверхні створювалися під впливом води, багатої на мінерали. Вона просочувалася через тріщини в м’яких породах, і відбувалася кристалізація – у вигляді решітки. Породи, що оточували її, з часом руйнувалися.

Читайте також: На Марсі знайшли докази існування Середземного моря

«Павутина» на Марсі, найімовірніше, сформувалася під впливом морської води. Як пояснила геолог Кірстен Зібах з Університету Райса, такі гірські хребти складаються, зокрема, і з мінералів, що утворилися під поверхнею планети, там, де температури були вищими. Ранні земні мікроби могли виживати в подібних умовах, тож солона морська вода, що створила цю «павутину» на Марсі, – ідеальна локація для пошуку слідів життя стародавніх інопланетних мікробів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *