Марс забезпечать електроенергією

На Марсі знайшли таємні зелені плями


Вчені створили новий тип батареї, призначеної для забезпечення енергією на Марсі, пише Успіх in UA.

Батарея використовує компоненти марсіанської атмосфери як паливо для своїх реакцій. Цей винахід демонструє потенціал для довговічних енергетичних рішень у марсіанських умовах.

Вміст вуглекислого газу (CO2) в атмосфері Марса досягає 95,32%. Тому вважається, що батареї, які використовують цю речовину як реактиви, стануть гарною підмогою в дослідженнях цієї планети.

Однак при таких прогнозах часто не беруть до уваги складне середовище на планеті, що включає безліч газових компонентів і сильні температурні коливання. У діапазоні 0°C – 60°C електрохімічні характеристики марсіанських батарей значно залежать від температури, повідомляє sat.net.

Щоб розв’язати цю проблему, команда Університету науки й техніки Китаю змоделювала реальні умови на поверхні Марса і розробила спеціальну акумуляторну систему, яка використовує атмосферу планети як паливо, забезпечуючи стійке виробництво електричної енергії. За температури 0°C щільність енергії батареї становила 373,9 Вт-год/кг, а тривалість циклу – 1375 годин (приблизно 2 марсіанські місяці).

В акумуляторі відбуваються електрохімічні реакції, що включають утворення і розкладання карбонату літію під час заряджання і розряджання. Використовуючи інтегровану підготовку електродів і складну структуру батареї, команда збільшила розмір комірки до 2×2 см2. Це дозволило ще більше підвищити щільність енергії кишенькової батареї до 765 Вт-год/кг і 630 Вт-год/л.

Читайте також: На Марсі виявили різнокольорові хмари

Дослідження підтверджує можливість використання марсіанських батарей у реальних умовах на планеті. Нова модель забезпечує вищу щільність енергії та тривалішу стабільність циклів порівняно з попередніми розробками. Цей прорив прокладає шлях до створення багатоенергетичних систем для майбутніх космічних місій.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *