Клонована тхориця вперше в історії народила дитинчат

Клонована тхориця вперше в історії народила дитинчат


Самиця клонованого рідкісного чорноногого тхора народила трьох дитинчат. Це перші нащадки клонованих особин цього виду, пише Успіх in UA.

Тхориця Антонія народила потомство в Смітсонівському національному зоопарку. Її клонували у квітні 2024 року, використовуючи збережений генетичний матеріал тварини, яка жила у 1988 році.

Річ у тім, що в пращурки Антонії — самиці Вілли — генетична різноманітність була втричі більшою, ніж у сучасних тхорів. Саме зменшення цього показника, ймовірно, негативно впливає на популяцію ссавців. Однак науковці сподіваються виправити цю ситуацію клонуванням, повідомляє ua.news.

Після спаровування з трирічним самцем Урчіном Антонія народила трьох дитинчат. Одне з них померло одразу після народження, ще двоє вижили і виявилися здоровими — вони ростуть і розвиваються в межах норми.

Клонована тхориця вперше в історії народила дитинчат

Родина залишиться в Смітсонівському зоопарку. Дослідники продовжать розводити тварин у такий спосіб, щоб у майбутньому збільшити їхню чисельність і в дикій природі.

Читайте також: Науковці планують клонувати шерстистого мамонта до 2027 року

Один з найвідоміших у світі наукових експериментів — це клонування вівці Доллі в 1996 році генетиком Яном Вілмутом. До цього вівцю клонували з ембріональних клітин. Натомість Доллі була першою особиною, створеною з культивованої молочної клітини. Тварина прожила понад шість років і народила шестеро ягнят.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *