Із-під Бахмута евакуювали майже сімдесяти декоративних голубів

Із-під Бахмута евакуювали майже сімдесяти декоративних голубів

Із-під Бахмута до Луцька евакуювали майже сімдесяти декоративних голубів, пише Успіх in UA.

Порятунок пернатих став можливим завдяки тісній співпраці працівників луцького зоопарку із військовими та волонтерами.

Із весни цього року бійці 100-ї окремої бригади територіальної оборони взяли птахів під свою опіку. Згодом вони звернулися до волонтерів задля евакуації голубів, повідомляє konkurent.ua.

“Боєць, який почав їх підгодовувати, попросив врятувати птахів одного з заступників керівника медичного центру, де послуги надають пораненим і військовим. Той, своєю чергою, зателефонував очільниці Луцького зоопарку Людмилі Денисенко. Вона одразу ж взялася за організацію евакуації пернатих із місць, де постійно йшли бойові дії”, – розповідає ахівчиня зі зв’язків із громадськістю та ЗМІ Луцького зоопарку Ольга Булковська.

Колишні господарі відкрили вольєри, у яких жили птахи. Ймовірно, так вони хотіли врятувати пернатих від обстрілів. Однак голуби не покинули свою домівку, що наражало їх на небезпеку.

“Проблема домашніх приручених тварин у тому, що вони не виживуть у дикій природі. Наприклад, коли навіть знаходять якихось пташенят чи маленьких тварин і приносять у зоопарк, а коли ми їх вигодуємо і вони здорові фізично – їх не можна повертати в живу природу. По-перше, їх не навчили їхні батьки добувати їжу, захищатися, маскуватися і таке інше, а доглядальники зоопарку точно цього не навчать. По-друге, є довіра до людей, тому що ті їх врятували: годували, поїли, доглядали. Цими інстинктами звірі чи птахи й будуть керуватися. Але при зустрічі в природі такої особини й людини наслідки можуть бути непередбачуваними та фатальними”, – говорить пані Ольга.

Читайте також: На Рівненщині природоохоронці зустріли сімейство рідкісних чорних лелек

Вивезти голубів вдалося волонтерам із Волині, які доставляли допомогу українським військовим.

“Коли вони все порозводили по передовій, тоді хлопці з 100-ї бригади зайнялися відловом птахів, посадили їх у клітки. І тоді волонтери поїхали з Донеччини одразу на Волинь, щоб у клітках в дорозі птахи провели якнайменше часу”, – зауважує представниця зоопарку.

Тож до Луцька евакуювали 68 пернатих. Дорогою птахи навіть встигли знести яйця.

Наразі голуби вже пройшли карантин та живуть у новій оселі.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *