Вчені вперше відкрили унікальне явище в галактиці, яка знаходиться на відстані мільярда світлових років від нашої планети, пише Успіх in UA.
Вчені вважали, що в ядрі галактики знаходиться одна надмасивна чорна діра, що поглинає газ або космічний пил. Однак нещодавно виявлені повторювані сигнали підтвердили, що там знаходиться не одна, а дві надмасивні чорні діри, і вони “спільно” поглинають одну газову хмару.
Згідно з дослідженням, ці чорні діри мають загальну масу, що в 40 мільйонів разів перевищує масу Сонця. Вони знаходяться на відстані одного світлового дня одна від одної – приблизно 26 мільярдів кілометрів і їм судилося зіткнутися приблизно через 70 000 років, повідомляє unian.
При цьому дві чорні діри обертаються одна навколо одної, зближуючись кожні 130 днів і саме це стало причиною такого незвичайного явища – “спільної трапези”.
“Ми думаємо, що хмара газу поглинула чорні діри. Обертаючись одна навколо одної, чорні діри взаємодіють із хмарою, збурюючи і поглинаючи її газ. Це призводить до появи світлових коливань”, – розповів провідний автор дослідження Лорена Ернандес-Гарсія, астрофізик з Інституту астрофізики Міленіуму та Університету Вальпараїсо в Чилі.
Зазначається, що спалах уперше помітили в Паломарській обсерваторії під керівництвом Каліфорнійського технологічного інституту і продовжували фіксувати цю подію кожні 60-90 днів. Від самого початку цей спалах вважали надновою, проте пізніше вчені почали розглядати й інші пояснення.
Вони припускали, що це могла бути звичайна поведінка активного ядра, або ж зірка, що підійшла надто близько до надмасивної чорної діри, була розірвана на частини та повільно поглинута.
Читайте також: Науковець стверджує, що чорні діри постачають світло інопланетянам
Але версія з парою надмасивних чорних дір, оповитих газовою хмарою, які влаштовують “спільну трапезу”, обертаючись одна навколо одної, має найпереконливіший вигляд, зазначають вони.
Залишити відповідь