Технологія заснована на тому, як рослини та бактерії перетворюють світло в хімічну енергію за допомогою фотосинтезу. Розробка використовує природну здатність бактерій перетворювати сонячне світло на енергію, пише Успіх in UA.
Унікальність проєкту, який отримав назву APACE, полягає у використанні світлозбірних антен фотосинтетичних бактерій для «посилення» сонячного світла і перетворення його на лазерні промені.
На відміну від звичайних сонячних панелей, які перетворюють світло на електрику, ця технологія не потребує електронних компонентів. Лазери на основі бактерій можна буде «вирощувати» прямо у космосі, що усуває необхідність доставлення нових компонентів із Землі, повідомляє noworries.
Переваги нової технології для космічних місій:
- Стійкість: використання живих організмів дозволить створювати самовідновлювальні системи енергопостачання.
- Ефективність: бактерії, що розвинулися в умовах слабкого освітлення, здатні уловлювати майже кожен фотон світла.
- Застосування: лазери можуть забезпечувати енергією місячні бази, марсіанські місії, космічні станції, а також передавати енергію до супутників або навіть на Землю.
Повідомляється, що команда науковців почне з виділення і дослідження світлозбірних структур бактерій. Надалі планується створення штучних аналогів цих структур. Після цього розпочнеться розробка нових лазерних матеріалів та їх інтеграція у систему.
Перший прототип обіцяють підготувати до тестування вже через три роки.
Таким чином, якщо технологія виявиться успішною, вона відкриє нові можливості для сталого енергопостачання як у космосі, так і на Землі.
Читайте також: Науковці з’ясували, чому інопланетяни не йдуть на контакт з людьми
Науковці сподіваються, що вона стане основою для майбутніх місій на Марс і Місяць, а також зробить значний внесок у розвиток чистої енергетики.
Залишити відповідь