Український фотопроєкт “Плетіння сіток” представлять на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва

Український фотопроєкт "Плетіння сіток" представлять на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва

Громадська організація “Українська фотографія” представлятиме Україну на 60-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва із проєктом “Плетіння сіток”, пише Успіх in UA.

Його авторами стали українські митці Катя Бучацька, Андрій і Лія Достлєви, Андрій Рачинський та Даніїл Ревковський. Дизайнером “Плетіння сіток” став Міша Букша, архітектором — Олександр Бурлака, координаторкою — Олена Касперович.

“Це спільна дія, що допомагає і самим людям. Але учасники в ній дуже вільні, це горизонтальна взаємодія, що видалося нам хорошою метафорою того, що українці переживають зараз, і загалом після Революції Гідності. В українців дуже зросла потреба колективної дії, вона стала однією з умов нашого виживання. Але при цьому ця взаємодія не применшує жодного учасника процесу, дозволяючи кожному емансипуватися. Наш проєкт не протиставляє колективне й індивідуальне, а навпаки — підсилює”, — пояснюють куратори проєкту Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький.

У свою чергу, “Плетіння сіток” складатиметься із трьох окремих проєктів, повідомляє donttakefake.com.

“Вони звертаються до різних тем, домінантним медіумом у яких стане відео та інсталяція. Кожен з проєктів говоритиме про різні теми, досвід інакшого, що перетинається з загальною ідеєю бієнале. Ми пропонуємо подивитися на досвіди, які роблять когось іншим, проаналізувати механізми комунікації та взаємодії з такими досвідами. Війна дуже сильно присутня у всіх проєктах, але загалом наша робота швидше про спільну дію, голос індивідуальний і спільний, і комунікування різних досвідів”, – зауважує Максим Горбацький.

Читайте також: В Україні стартував новий сезон масштабного проєкту “Кіно заради Перемоги!”

Один із проєктів говоритиме про міграцію, образ переселенцям, сприйняття ним контексту, в якому він перебуває, що напряму апелює до теми бієнале.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *