Українські науковці показали, як сивки білі смішно комунікують між собою, ніби качають головою під біт, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.
Запис був зроблений антарктичною осінню, коли біля станції ще гніздували пінгвіни. Але загалом сивки тримаються поблизу “Вернадського” весь рік і не полишають українських полярників навіть взимку.
Біля станції вони мають кілька гнізд.
“Дуже допитливі й постійно цікавляться життям учасників експедицій. Зокрема, заглядають у вікна офісів та кубриків, “контролюють” вимірювання озону на спеціальному люку, “супроводжують” переміщення між будівлями тощо”, – говорять фахівці.
Сивки мають невеликий розмір: їхня довжина сягає 34-40 см, розмах крил – до 84 см, а вага близько пів кілограма. Єдині серед птахів Антарктики не мають плавальних перетинок на лапах, а отже живуть виключно на суші. Низка вчених вважає їх найбільшими суто наземними тваринами крижаного континенту.
Хоч дорослі сивки – білого кольору, їхні пташенята народжуються чорними. Вже на 8-9 день вони ходять. Та й загалом ці птахи більше люблять ходити (точніше бігати), а не літати. Часто стрибають на одній нозі, щоб другу в цей час погріти.
Читайте також: Українські полярники визначили, скільки Україн в Антарктиді
Сивок нерідко можна побачити поруч з тюленями, пінгвінами чи іншими птахами. Це пов’язано з тим, що вони живляться крилем з посліду цих тварин або їхніми виплювками. З’їдають будь-яку падлину й загалом постійно перебувають в пошуках їжі та пробують все на дзьоб.
Залишити відповідь