Представники Національного музею історії України показали перстень у георгіанському стилі, властивому останнім десятилітям XVIII століття, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.
Це – золотий перстень із вставкою з блакитного раухтопазу. Остання представлена у вигляді невеликої римської геми, на якій в техніці інталії (заглибленого зображення) відтворено крилату богиню перемоги Вікторію (у давніх греків – Ніка) із пальмовою гілкою та лавровим вінком, якими вона вшановує військових переможців.
Греки вважали, що богиня перемоги (Ніка) супроводжує Афіну Парфенос, яка є втіленням вищої світової сили, що все перемагає. Римляни споруджували богині (Вікторії) храми, вважаючи її символом перемоги над смертю.
Читайте також: Українські науковці показали золотий перстень єгипетського фараона у вигляді жука-скарабея
“Наприкінці 18 – у першій половині 19 століття до образу Вікторії знов звертаються як до символу перемоги (відтепер – перемоги добра над злом). Її фігура увінчує колону Ватерлоо в Ганновері (Німеччина), споруджену на честь перемоги у 1815 р. об’єднаних європейських сил над Наполеоном, а також Бранденбурзькі ворота в Берліні, зведені 1791 р. (після падіння Берлінської стіни вони стали символом об’єднаної Німеччини) та інші. Перш ніж об’єднатися, Європа пережила у 20 столітті іще дві жахливі війни. За часів Другої світової набув неймовірної популярності жест, що утворюється вказівним та середнім пальцями правої руки та вживається для означення перемоги («V for Victory»)”, – розповідають фахівці.
Залишити відповідь