Представники Національного музею історії України показали унікальну статуетку середнього етапу культури Кукутень-Трипілля, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.
Зокрема, артефакт датується V тисячоліття до нашої ери.
У повідомленні представлена 3D модель одного з найяскравіших екземплярів – верхнього фрагмента торсу (без голови, до стегон) жіночої фігурки. Її поверхня суцільно орнаментована заглибленими лініями, які формують ромбоподібні візерунки на животі та спині. В основі плечових відростків-рук є наскрізні проколи, з’єднані дугастою стрічкою з вертикальними насічками.
Артефакт знайшли на території багатошарового поселення Солончени ІІ, розташованого на правому березі Дністра.
Пам’ятку досліджувала співробітниця Київського державного історичного музею (нині – Національний музей історії України) Тамара Мовша впродовж 1950-х років у складі Молдавської експедиції АН СРСР (керівниця Тетяна Пассек). На поселенні Солончени ІІ вона проводила свої перші самостійні археологічні розкопки.
Читайте також: Українські науковці показали одну з найхимерніших статуеток культури Кукутень-Трипілля
“Тамара Мовша вбачала в статуетці подібний до Оранти образ – постать, що звертається до вищих сил. Про це свідчать підняті догори плечові відростки, які символізують руки, – один із традиційних жестів, що втілюють цей образ”, – додали фахівці.
Залишити відповідь