Представники Національного музею історії України презентували 3D-модель унікальної трипільської фігурки, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.
Історії про трипільську культуру зазвичай починають із розкопок Вікентія Хвойки на Кирилівських висотах у Києві 1893 року та довкола містечка Трипілля у 1896–1897 роках. Проте ці розкопки були далеко не першими, на яких виявили артефакти цієї культури.
Наприклад, у Національному музеї історії України зберігаються знахідки 1891–1892 років, виявлені Чеславом Зборовським на поселенні у селі Кринички (нині – Одеська область). Відкривач передав ці знахідки Володимиру Антоновичу, який провів розкопки на цьому поселенні у 1894–1896 роках, а 1899 року представив артефакти на виставці ХІ Археологічного з’їзду в Києві.
Поміж мініатюрного посуду Чеслав Зборовський знайшов дві фігурки, виконані в реалістичному стилі.
Читайте також: Українські науковці показали унікальну трипільську жіночу фігурку
Одна з них – безголова та зображує чоловіка або андрогіна – істоту, яка має зовнішні ознаки обох статей. У давніх культурах подібні образи могли символізувати єдність чоловічих і жіночих сил. У фігурки виділені широкі плечі й окреслена мускулатура на спині. У центральній частині основи шиї є вертикальний отвір, який проходить і в тілі фігурки. Імовірно, ця порожнина була призначена для скріплення тіла з шиєю та головою, які не збереглися.
Залишити відповідь