Представники Національного музею історії України показали, як виглядає срібний кавник, створений у ХІХ столітті, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.
За словами фахівців, у ХІХ столітті срібний столовий посуд користувався великим попитом. Він став доступний не тільки заможним шляхетним родинам, але й багатьом містянам. Певно що, найбільш уживаними були столові прибори. А ще – посуд для чаю та кави.
Кавник, представлений на фото, виготовлений у Варшаві майстром Яном Мацеєм Шварцом у першій половині ХІХ століття. Він має високі пропорції. Кільцевий піддон, що виступає, та відігнуті вінця прикрашено смужкам рельєфного візерунку. Вигнута ручка вирізьблена із дерева, а місце її приєднання до вінця прикрашено квіткою. Носик оформлено у вигляді голови фантастичної тварини. Верхівка покривки оформлена у вигляді копи листя, над якою підіймається невелика різьблена дерев’яна ручка.
Читайте також: У Пакистані археологи знайшли рідкісний скарб із мідними монетами віком понад 2000 років
Як зазначили фахівці, подібний срібний кавник із різьбленою дерев’яною ручкою, але більш простої приземистої форми, можна побачити на картині “Дівчина зі сніданком на таці” львівського художника Мартина Яблонський, написаній у середині ХІХ століття, тобто майже в той самий час, коли було виготовлено й кавник із зібрання музею.
Залишити відповідь