Українські науковці показали орнаментований бивень мамонта

Українські науковці показали орнаментований бивень мамонта


Представники Національного музею історії України показали один із найбільш давніх артефактів, приклад палеолітичного мистецтва – орнаментований бивень мамонта із Кирилівської стоянки, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці музею у Facebook.

Вона розташовувалася на правому березі Дніпра в межах сучасного Києва. Ця пам’ятка – одна з перших відкритих палеолітичних стоянок на території України (1893 рік). Дослідження Кирилівської стоянки пов’язане з археологом Вікентієм Хвойкою, для якого це стало першим ґрунтовним досвідом польових робіт.

Артефакт є кінцевим фрагментом бивня мамонта. Значна його частина вкрита гравіюванням у формі хвилястих і прямих ліній. Ще Вікентій Хвойка вбачав у них зооморфні мотиви. Наразі в цій складній графічній композиції виділяють стилізовані образи голів мамонта та птаха, а також рептилії (можливо, черепахи).

Ознайомитися з моделлю можна за посиланням.

Для кращого огляду орнаментальної композиції рекомендуємо в правому нижньому куті у пункті меню «Model Inspector» обрати «Matcap». Окрім загадкового декорування, на моделі можна роздивитися сліди використання бивня як знаряддя, наявні на його кінцевій частині.

Читайте також: В Ізраїлі знайшли рідкісну посудину зі слонової кістки віком 6000 років

Модель створена Олександром Науменком у межах проєкту «Preserving Ukrainian Legacy: Enhancing Cultural Heritage Protection through 3D Digitization Training and Collaboration», організованого громадською організацією «Науково-дослідна лабораторія “Архаїка”» (Archaic) й неурядовою організацією «CyArk».

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *