Стародавній човен, який поблизу Чернігова виявили рибалки, планують “законсервувати”, щоб він зміг успішно перезимувати, пише Успіх in UA.
Варто зазначити, що спершу про дивовижну знахідку говорили дуже багато. Однак згодом інтерес до човна суттєво зменшився. Із артефактом так нічого і не зробили.
“Я переживаю, що нині ця тема заглухла. Думаю, мабуть, треба буде просто на приватному рівні, хто зацікавлений, зібратися та законсервувати цей човен, можливо, до якогось кращого часу. Бо на сьогодні не бачу, щоб у когось було особливе бажання ним займатися. Я вже думаю про те, що, поки не стало холодно, треба знайти транспорт, організувати людей і поїхати змайструвати захисну конструкцію, аби човен пережив зиму, а далі буде видно. Бо я не бачу, щоб цьогорічситуація зрушила з місця”, – зауважив чернігівський археолог Ігор Ігнатенко у коментарі cheline.com.ua.
Він акцентував увагу на тому, що значна частина знайденого човна виступає назовні. Тож під дією дощів та морозів вона може бути пошкоджена. Допустити цього не можна. Тому видиму частину човна необхідно засипати. Крім того, потрібно створити захисну споруду для судна.

Читайте також: Поблизу Чернігова знайшли стародавній човен
Ігор Ігнатенко говорить, що цінність знайденого човна для історії дуже велика. Відповідно, допустити його псування не можна.
“Це особлива знахідка. Наскільки я знаю, навіть у музеї судноплавства України на Хортиці музеєфікованихчовнів такої хорошої збереженості немає. То я вважаю, що цей човен становить цінність. Я судномоделюванням займався ще в шкільні роки, а потім трішки вивчав судноплавство і будівництво суден уже в науковому плані. В мене небагато досвіду розкопок суден, але й наскільки відомо, ніхто на Чернігівщині не займався цією темою. Безумовно, знаю, що є майстри, які і яхти будували, і якісь моделі суден робили, але це вже практики. Можливо, якби вони не залишилися байдужими до подальшої долі чернігівського човна, то було б добре”, – додав фахівець.
Залишити відповідь