Директор Тернопільського обласного центру охорони пам’яток культурної спадщини Марина Ягодинська разом зі своєю командою відшукала та обстежила місце поховання-кремації кельтського воїна, пише Успіх in UA.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповів український археолог Максим Левада.
“Пару років тому Олександр Волощенко врятував для музею унікальний комплекс – поховання-кремацію кельтського воїна з Тернополя. Справжніх кельтів по цей бік Карпат майже невідомо. Хтось хотів його продати і, як бувало уже багато разів, іще одна сторінка нашої історії зникла би назавжди. Зараз це поховання можна побачити на виставці “День археолога: врятовані скарби”. Я від усього музею хочу ще раз подякувати Олександрові та побажати сил, наснаги та вдачі – сьогодні він іде доброволцем на фронт. Бережіть себе, друже”, – зазначив він.
За словами пана Максима, наразі на виставці можна побачити уламки кісток, фрагменти бронзової сітули та уламки кельтської графітової посудини.
“Разом можна перемогти не лише росію, але й внутрішніх ворогів – грабіжників та бариг!”, – додав фахівець.
Читайте також: Археологи встановили вік човна, знайденого поблизу Чернігова
Нагадаємо, що археолог Ігор Ігнатенко зробив припущення, що човен, знайдений рибалками поблизу Чернігова, був виготовлений орієнтовно у XVIII або ХІХ століттях.
За словами фахівця, враховуючи те, що борти човна зроблені з пиляних дощок, які масово почали застосовувати в господарстві Чернігівщини з останньої чверті XVII ст., можна припустити, що він збудований пізніше цієї дати.
Залишити відповідь