У Пересопниці на Рівненщині археологи знайшли унікальну амфору, яка належить до городоцько-здовбицької культури, пише Успіх in UA.
“Знайдена наша амфора уже друга на території Пересопниці. Подібну амфору Олексій Войтюк знайшов у ході археологічних робіт в Пастівнику у 2015 році. Цей тип амфори належить до городоцько-здовбицької культури, яку виділив Ігор Свєшніков за матеріалами археологічних робіт 1959-1966 років і продатував кінцем ІІІ – першої чверті ІІ тисячоліття до нашої ери. Такі ж амфори знаходили у Городку, Здовбиці та Торговиці. Вони зберігаються в Рівненському обласному краєзнавчому музеї”, – зауважила наукова співробітниця культурно-археологічного центру “Пересопниця” Оксана Жарська.




До слова, розкопки проводили в урочищі Пастівник, що є однією з найцікавіших пам’яток археології на території села Пересопниця. За даними минулих років, тут виявляли поселення різних періодів, найраніші з яких датуються Бронзовим віком, повідомляє rayon.in.ua.
“Цьогоріч археологічній експедиції вдалося знайти цікаві знахідки, зокрема, уламки посуду та крем’яні вироби Мідного віку ІV тисячі років до нашої ери, розвал посудини городоцько-здовбицької культури, пломби, печатку, скляні браслети та залізні ножі періоду Давньої Русі”, – розповіла Оксана Жарська.



Читайте також: На Тернопільщині у печері виявили неочікувану знахідку
Нині всі знахідки знаходяться на камеральній обробці в РОКМ. Після вивчення та реставрації їх передадуть у Пересопницю та експонуватимуть в археологічному музеї.
Залишити відповідь