На Київщині археологи виявили залишки житл давньоруської та козацької діб

На Київщині археологи виявили залишки житл давньоруської та козацької діб


Київський обласний загін Моніторингової археологічної експедиції Інституту археології НАН України спільно із Відділом культури Білогородської сільської ради провели науково-рятівні археологічні дослідження у південній частині дитинця давньоруського Білгорода, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці відділу культури Білогородської сільської ради у Facebook.

Розкопки проходили на ділянці пошкодженій внаслідок військової агресії російської федерації.

Фахівцями досліджено рештки трьох об’єктів козацької доби (ХV-XVIII ст.), та одного об’єкта давньоруської доби (Х-ХІІІ ст.). Під час робіт здійснено зачистку розрізу культурних нашарувань, які сягають в цій частині пам’ятки глибини до 1,7 м. Найбільш інформативним і цікавим був об’єкт 1 (споруда, імовірно житло) козацької доби. Під час його розчистки виявлено велику кількість артефактів, у тому числі три монети ХVI-XVII ст., велику кількість полив’яної кераміки, побутові речі (ножі, голки та інше). На даному етапі матеріал знаходить на камеральній обробці.

Читайте також: На Івано-Франківщині археологи знайшли залишки житла трипільців

У результаті робіт досліджено всі пошкоджені археологічні об’єкти та шари, з’ясована глибина та характеристика культурних шарів у цій частині пам’ятки та зібрана колекція артефактів, що дає змогу реконструювати побут давнього населення Білогородки.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *