Київський обласний загін Моніторингової археологічної експедиції Інституту археології НАН України спільно із Відділом культури Білогородської сільської ради провели науково-рятівні археологічні дослідження у південній частині дитинця давньоруського Білгорода, пише Успіх in UA.
Про це йдеться на офіційній сторінці відділу культури Білогородської сільської ради у Facebook.
Розкопки проходили на ділянці пошкодженій внаслідок військової агресії російської федерації.
Фахівцями досліджено рештки трьох об’єктів козацької доби (ХV-XVIII ст.), та одного об’єкта давньоруської доби (Х-ХІІІ ст.). Під час робіт здійснено зачистку розрізу культурних нашарувань, які сягають в цій частині пам’ятки глибини до 1,7 м. Найбільш інформативним і цікавим був об’єкт 1 (споруда, імовірно житло) козацької доби. Під час його розчистки виявлено велику кількість артефактів, у тому числі три монети ХVI-XVII ст., велику кількість полив’яної кераміки, побутові речі (ножі, голки та інше). На даному етапі матеріал знаходить на камеральній обробці.




Читайте також: На Івано-Франківщині археологи знайшли залишки житла трипільців
У результаті робіт досліджено всі пошкоджені археологічні об’єкти та шари, з’ясована глибина та характеристика культурних шарів у цій частині пам’ятки та зібрана колекція артефактів, що дає змогу реконструювати побут давнього населення Білогородки.
Залишити відповідь