Малюнки – один із найважливіших елементів книги. Художникам доводиться активно попрацювати, щоб із новою силою запалити інтерес людей до читання.
Це підтверджує й ілюстраторка зі Львова Марта Кошулінська. Про свій шлях у вказаній професії вона розповіла в ексклюзивному інтерв’ю для Успіх in UA.
Марто, розкажіть, будь ласка, коли Ви почали малювати?
Малюю стільки, скільки себе і памʼятаю. У дитинстві відвідувала художню школу. Тож навіть не виникало сумнівів, що моя майбутня професія буде пов’язана саме із творчістю.



Де Ви вчилися малювати?
Закінчила коледж декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша (факультет кераміки) та Національний університет «Львівська політехніка» (факультет графічного дизайну). Не пригадую, чи були якісь конкретні майстри, на роботи яких я орієнтувалась. Скоріше намагалась порівнювати свої нові роботи із попередніми, відпрацьовувати навички та відслідковувати прогрес.
Звідки черпаєте теми та натхнення для роботи?
Із того, що мене оточує, про що думаю, що відчуваю. Роботи дуже часто відображають внутрішній стан. Наповнюю його часом наодинці із собою взаємодією із природою та своїми тваринами, поїздками в гори, усім, що допомагає досягнути стану внутрішньої тиші та переведення фокусу уваги на те, що всередині, тобто на справжні почуття.
У якій техніці працюєте?
У більшості випадків працюю в цифрі, рідше – у традиційних змішаних техніках.
Чим користуєтесь у процесі роботи?
Користуюся Procreate на iPad Pro. Якщо потрібно додати певного ефекту – створюю його на папері і оцифровую. Це може бути велика кількість варіантів матеріалів чи технік. Усе залежить від того, якого ефекту чи враження я маю на меті досягти.


Над оформленням яких книг Вам вдалося попрацювати і наскільки клопіткою роботою це є?
Складно підрахувати всі книги, які мені вдалось проілюструвати, але їх точно більше двадцяти. Тематики траплялись дуже різні. Це були і класичні казки, на яких сама зростала, і навчальні закордонні посібники, про першу жінку у космосі, чи природні явища, про перші почуття чи розмірковування про Бога, розмову з квіткою та теплі різдвяні історії. Загалом більшість моїх книг торкаються тонких тем та емоцій. І мені це дуже імпонує. Не розділяю для себе по складності дитячу чи дорослу літературу, тому що, в першу чергу, думаю, як би я, будучи читачем, хотіла бачити ці картинки і що відчувати. Від цього і відштовхуюсь.
Як війна вплинула на Вашу творчість?
Звісно, що з початком війни теми стали тяжчі і болючіші. Не на всі свої ілюстрації я можу спокійно дивитись, оскільки відразу згадуються емоції і події, які обумовили їх створення. Та все ж проілюструвала дві і частково третю книги-казкотерапії для дітей, метою яких є допомогти дітям прожити свій травматичний досвід та м’яко адаптуватись до складних воєнних реалій. Вважаю, що зараз дуже важливі проєкти, націлені на психологічну підтримку, тому намагаюся до них долучатися. Та скажу відверто, що часом це буває доволі складно, оскільки треба самій пропускати весь біль крізь себе, щоб створити справді світлий і зцілюючий продукт.
Чи презентуєте Ви свої роботи широкому загалу?
Виставок наразі не організовую. Проте, щоб бути в курсі нового, можна підписатись на мою сторінку в Instagram @marta_koshulinska.
Чим займаєтесь окрім малювання?
Йогою, опануванням різних тілесних та психологічних практик. Захоплююсь, наскільки все в тілі та свідомості є взаємоповʼязаним і як можна природно впливати та покращувати свій стан і можливості.



Читайте також: Письменник із Київщини Віталій Медвідь презентував нову книгу (фото)
Які маєте творчі плани?
Щоб не бути голослівною, люблю ділитись тим, що відбулось, бо плани мають здатність постійно змінюватися. Можу окреслити хіба напрямок, який наразі залишається незмінним: я прагну створюватись щось прекрасне, зачіпаючи складні та важливі теми, тим самим торкаючись і допомагаючи зцілювати людські серця.
Залишити відповідь