За останній рік відбувся значний підйом культури монументального живопису в Україні. Адже завдяки створенню муралів художники можуть підняти рівень патріотизму українців, подякувати захисникам нашої країни, розповісти громадськості про біль людей, які живуть в умовах війни.
На цьому акцентує увагу стріт-арт митець Ігор Шевченко. Вже майже 8 років він робить яскравішими вулиці Охтирки на Сумщині.
На початку війни рідне місто Ігора потерпало від ворожих обстрілів. Охтирчани пережили страх та біль через російський терор. Тож митець взяв на себе зобов’язання максимально їх підтримати через мистецтво. Про основні моменти своєї діяльності він розповів в інтерв’ю для Успіх in UA.


Вітаю, Ігоре! Як давно Ви почали займатися створенням муралів?
Початок моєї діяльності у цьому напрямку припав на 2015 рік. Сталося це випадково. Люди шукали, хто зможе намалювати мурал. Я погодився взятися за проєкт, хоча поняття не мав, як його реалізовувати. Спробував і вийшло.
Тож перший мурал я намалював біля Охтирської міської ради. Це було зображення дівчини біля карти України. Багатьом людям малюнок сподобався, бо був створений тоді, коли всім не вистачало чогось українського. На жаль, цей мурал був зруйнований в 2022 році, коли у міську раду прилетіла ворожа бомба.




Наскільки створення муралів є клопіткою роботою?
Без труднощів не обходиться. Переважно це проблеми технічного характеру. Адже поверхню, на якій створюються малюнки, потрібно ретельно готувати. До того ж, якщо вона висока, то потрібно знайти способи дістати до її верхньої частини. Велику роль відіграють і погодні умови. Також раніше виникали труднощі із дозволом на створення муралів, адже люди не були знайомі із культурою малювання на стінах. Зараз із цим простіше.


Як у Вас організований процес створення муралів?
Раніше були помічники. Наразі працюю сам. Ескізи власне теж створюю самостійно.
Теми для робіт приходять в голову спонтанно. Це повністю творчий процес.
Щодо фінансування, то, починаючи роботу над муралом, намагаюся знаходити інвесторів, які допоможуть із закупкою матеріалів. Буває, що люди і самі проявляють ініціативу. Допомога надходить як від державних структур, так і від бізнесу.




Читайте також: У Києві створюють рекордний 5-кілометровий мурал на українську тематику (фото)
Як початок повномасштабної війни вплинув на Вашу діяльність?
У перші дні повномасштабного вторгнення було не до малюнків взагалі. Доводилося тижнями сидіти у підвалах. Та з часом зрозумів, що мистецтво під час війни вкрай важливе. До слова, зараз спостерігається піднесення української культури.
У моєму арсеналі вже приблизно 30 муралів, створених за період повномасштабного вторгнення росії в Україну. Це досить багато, якщо брати одне місто.
Дякую за цікаву розмову! Успіхів Вам!
Залишити відповідь